Zebranie Wiejskie – Ogłoszenie

Pogórze, dnia 9 września 2015r.

 OGŁOSZENIE

SOŁTYS WSI POGÓRZE

NA DZIEŃ

21 WRZEŚNIA 2015 r. /poniedziałek/ GODZ. 18,00

w Szkole Podstawowej w Pogórzu (łącznik sali gimnastycznej)

 ZWOŁUJE ZEBRANIE WIEJSKIE

 PORZĄDEK ZEBRANIA:

1/ Rozdysponowanie środków funduszu sołeckiego na 2016r. (40.002 zł.)

2/ Sprawy bieżące

    Zebranie Wiejskie będzie ważne, gdy weźmie w nim udział co najmniej 1/10 mieszkańców Sołectwa uprawnionych do głosowania według stanu stałego rejestru wyborców dla sołectwa na dzień zebrania.

   Jeżeli w wyznaczonym terminie nie stawi się na Zebraniu Wiejskim wymagana dla jego ważności większość, po upływie 15 minut odbędzie się Zebranie Wiejskie w drugim terminie, którego ważność nie będzie zależna od ilości zebranych.

SOŁTYS

/-/  Antoni Strzelec

Kategoria Ogłoszenia | Skomentuj

Po wycieczce w Bory Tucholskie

SONY DSC    Sołtys wsi Pogórze Antoni Strzelec składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wycieczki w Bory Tucholskie oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej realizacji. Jednocześnie deklaruje, że podjął przygotowania do kolejnej takiej imprezy, o czym w niedługim czasie poinformuje mieszkańców Pogórza.

   Więcej na ten temat można przeczytać i zobaczyć na stronie internetowej (['_trackEvent','outbound-article','http://www.rgkosakowo.pl']);" target="_blank">www.rgkosakowo.pl

Kategoria Aktualności | Etykiety , | Skomentuj

Niedziela 6.09.2015 r. Dożynki Gminy Kosakowo

SONY DSC    Sołtys Antoni Strzelec wraz z Radą Sołecką zapraszają mieszkańców Pogórza w niedzielę 6.09.2015 r. od 13:45 na tradycyjne Dożynki. Uroczystości tegorocznego święta plonów odbędą się na placu przy ulicy Żeromskiego w Kosakowie. Rozpoczną się korowodem dożynkowym, o godz. 14:00 odbędzie się uroczysta Msza Święta, a następnie gry, zabawy, konkursy dla dzieci, sołectw i sołtysów oraz występy artystyczne. Gwiazdy tegorocznych Dożynek, to zespoły Voyager oraz Impuls. Czytaj dalej

Kategoria Ogłoszenia | Etykiety | Skomentuj

Fatalny stan ulicy Skargi w Pogórzu

skargi-2    W związku ze skargami mieszkańców na stan nawierzchni ulicy Skargi w Pogórzu, sołtys wsi Pogórze Antoni Strzelec skierował do Wójta gminy Kosakowo wniosek z prośbą o jej naprawienie. Jednocześnie zawarł w swoim piśmie postulat o wprowadzenie na tej ulicy ruchu jednokierunkowego. Czytaj dalej

Kategoria Informacja | Etykiety , | Skomentuj

Wycieczka w Bory Tucholskie

wycieczka-w-bory Czytaj dalej

Kategoria Informacja | Skomentuj

Na koloniach w gminie Kosakowo

img_3662      W dniu 10.07.2015 r. w Szkole Podstawowej w Pogórzu, z inicjatywy sołtysa wsi Pogórze Antoniego Strzelca, odbyło się przyjacielskie spotkanie z wypoczywającymi w gminie Kosakowo kolonistami z zaprzyjaźnionych gmin Dukszty w Litwie i Krościenka nad Dunajcem. Wierzymy, że młodzież nie żałuje czasu spędzonego z mieszkańcami naszej Gminy, którzy uraczyli ich wprawdzie troszkę przydługą lekcją historii naszych terenów, ale zrekompensowali świetnym występem zespołu Kosakowianie i przeprowadzonym w formie kabaretowej konkursem wiedzy o gminie Kosakowo. Młodzież odwzajemniła się swoimi solowymi i zespołowymi występami oraz spontanicznym udziałem w proponowanych przez organizatorów zabawach. Żywimy nadzieję, że spotkanie kolonistów i mieszkańców gminy Kosakowo zapadnie wszystkim na długo w pamięci i z przyjemnością będą wracać wspomnieniami do tych chwil, które uwieczniliśmy na poniższych zdjęciach: Czytaj dalej

Kategoria Aktualności | Etykiety | Skomentuj

Witamy gości z Krościenka

Szkoła Podstawowa w Pogórzu 2012

   Z ogromną radością witamy młodzież przebywającą w Szkole Podstawowej w Pogórzu, która przyjechała do nas na wypoczynek z zaprzyjaźnionej gminy Krościenko! Życzymy im udanego pobytu, słonecznej pogody i wielu wspaniałych wrażeń z pobytu na Kaszubach.

Sołtys Antoni Strzelec

Kategoria Aktualności | Etykiety , | 1 komentarz

Sobótka w Pogórzu

   Zapraszamy mieszkańców Pogórza w sobotę 20.06.2015 r. na wieczór sobótkowy przy ognisku, który rozpocznie się o godz. 20:00 na placu przy ul. Różewicza w Pogórzu.

plakatsobotka2015

Kategoria Informacja | Etykiety , | Skomentuj

Szkoła, świetlica wiejska i staw w Pogórzu

   Sołtys i radny Pogórza Antoni Strzelec zwrócił się do władz gminy Kosakowo o wyjaśnienie jakie perspektywy mają wielokrotnie postulowane przez mieszkańców inwestycje w Pogórzu:

  • rozbudowa szkoły podstawowej
  • budowa świetlicy sołeckiej
  • zagospodarowanie otoczenia stawu w Pogórzu

   Z pisemnej odpowiedzi udzielonej przez kierownika Referatu ds. Inwestycji Urzędu Gminy Kosakowo wynika, że sytuacja finansowa gminy Kosakowo nie pozwala na ich realizację w najbliższych latach.

W załączeniu pismo z UG Kosakowo: Czytaj dalej

Kategoria Informacja | Skomentuj

Azbestowy wodociąg w Pogórzu

   Sołtys i radny Pogórza Antoni Strzelec złożył do władz gminy Kosakowo wniosek o wymianę azbestowego wodociągu, ciągle jeszcze eksploatowanego w Pogórzu na ulicach Słowackiego, Majakowskiego, Broniewskiego i Wiejskiej. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że taka inwestycja może będzie dopiero ujęta w wieloletnim planie inwestycji PEWiK Gdynia sp. z o.o. na lata 2016-2018.

W załączeniu pismo z UG Kosakowo: Czytaj dalej

Kategoria Informacja | Etykiety , | Skomentuj