Poszukiwany gospodarz ulicy Wiejskiej

Pogorze

   Z przykrością musimy zauważyć, że władze Gminy i Powiatu zapominają o swoich powinnościach. Widać to szczególnie na głównej arterii komunikacyjnej przebiegającej przez wieś Pogórze, a łączącej Kosakowo z Gdynią. Na liczne pytania kierowane do władz słyszymy tą samą odpowiedź „To nie my! To oni!”. Tymczasem użytkownicy ulicy Wiejskiej odczuwają skutki braku gospodarskiego podejścia władz zarówno w postaci nierówności asfaltu (szczególnie ci w mniejszych autach i na twardszych resorach), jak też podczas próby włączenia się samochodem do ruchu  lub próby dojścia wzdłuż ulicy do przystanku, gdy uniemożliwiają im to ogromne chaszcze zarastające pobocze. A przecież nie minął jeszcze okres gwarancji na remont tej ulicy wraz z poboczem!!!

Pogorze

   Interwencje sołtysa wsi Pogórze (Antoniego Strzelca) w Powiatowym Zarządzie Dróg odniosły jedynie taki skutek, że zjawił się osobiście u niego w domu przedstawiciel wykonawcy, udzielając reprymendy za to, że „niepotrzebnie rozrabia”! Dopiero po wskazaniu palcem licznych usterek, zwłaszcza na poboczu, i rozmowie z mieszkanką z ulicy Wiejskiej w Pogórzu, pan „przedstawiciel” raczył uznać konieczność uzupełnienia pobocza i innych niedoróbek (na które obowiązuje podobno trzyletnia gwarancja!!!).

   Dziwimy się, wraz z mieszkańcami i gośćmi, korzystającymi licznie w sezonie letnim z tej drogi, brakiem reakcji lokalnych władz na bylejakość wykonania tak drogiej inwestycji.

Pogorze

P.S. W dniu dzisiejszym ktoś nieudolnie kosił chaszcze wzdłuż Wiejskiej, ale nie poradził sobie z nimi do końca, i dodatkowo zostawił na poboczu potworny bałagan w postaci usychającego zielska.

Wpis sklasyfikowano w Aktualności i opisano , . Bookmark the permalink.

2 komentarze do Poszukiwany gospodarz ulicy Wiejskiej

 1. mieszkanaka Pogórza pisze:

  mam pytanie czy w związku ze szkołą jest przewidziany jakiś chodnik z Kosakowa do Pogórza, jeśli tak to po której stronie drogi, no i czy będzie jakiś przystanek przy szkole?

  • admin pisze:

   Według zapewnień wójta gminy Kosakowo (z 22.04.2014 (['_trackEvent','outbound-comment','http://www.kosakowo.pl']);" title="czytaj na forum" target="_blank" rel="nofollow">na forum ) “Chodnik wraz ze ścieżką rowerową będzie wzdłuż Wiejskiej w stronę Pogórza jak i Kosakowa.”. Ponieważ kilka miesięcy wcześniej twierdził, że “Chodnik od strony Pogórza nie został przewidziany do realizacji w ramach budowy kompleksu Gimnazjum Gminnego w Kosakowie.” i biorąc pod uwagę to, że ulica Wiejska jest drogą powiatową, co ogranicza Wójtowi możliwości decydowania, trudno nam (i pewnie Wójtowi również) składać wiążące deklaracje na ten temat.
   Przykro nam i przepraszamy, że obecnie tylko tyle możemy odpowiedzieć na pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


8 + 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>